881 261 198

Możesz Też Zostawić Nam Swój Numer!
Oddzwonimy!

 Imię
Numer telefonu
Twój e-mail (opcjonalnie)
Wiadomość (opcjonalnie)
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

881 261 198

Masz pytania? Zadzwoń!

  881 261 198

www.ekstra-pranie.pl_logo_sklepu
roznica-po-praniu-tapicerki-czyszczenie-ekstrakcyjne
25 stycznia 2023

Czyszczenie Wykładzin Kraków | Pranie Wykładzin Wieliczka

 

       Pranie dywanów i wykładzin to praca wymagająca cierpliwości i wiedzy.
Właściwe czyszczenie dywanu lub wykładziny bez jego uszkodzenia, może być dość trudne.
Ważne jest więc, aby poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej metody czyszczenia i narzędzi do tego zadania.
Dzięki postępowi technologii, proces ten został ułatwiony poprzez swobodny dostęp do profesjonalnych odkurzaczy i chemii.

Chemia do czyszczenia tapicerek odpowiednio dobrana względem zabrudzeń, jest w stanie zmiękczyć i rozpuścić brud zalegający na wierzchniej części dywanu, jak i w jego głębszych partiach. Odkurzacze piorące zaś, dzięki dużej sile ciągu, są w stanie ten brud z dywanu, wykładziny biurowej oraz tapicerki meblowej, bez problemu wydostać. W wielkim skrócie, opis działania jest prosty.

 

  • odkurzanie mebli na sucho

  • aplikacja chemii wstępnej (pre-spray) 

  • szorowanie przy użyciu szczotki ręcznej, szczotki na wkrętarkę, bądź specjalnych szorowarek

  • odciąganie zabrudzeń odkurzaczem, jednocześnie aplikując i odciągając płukankę podawaną przez dyszę ssawki odkurzacza

 

I można płukać do skutku. Czy pranie odniesie sukces? Na to wpływa kilka czynników.

Pierwszym z nich, jest bez wątpienia przygotowanie materiału. Natomiast drugim bardzo istotnym czynnikiem, jest użycie profesjonalnej chemii, która nie tylko rozpuści zalegające w materiale zabrudzenia, a ponadto... Nie zniszczy materiału. 


Tylko jest jeden problem… Takie odkurzacze są dosyć kosztowne. Profesjonalna chemia również. Jeśli chcemy tylko wyprać dywan, wykładzinę lub kanapę w salonie, nie opłaci się nam kupować tego wszystkiego nawet, jeśli mielibyśmy użyć tego kilkukrotnie.


Z pomocą przychodzimy my!
 

Pranie wykładzin oraz tapicerki meblowej Kraków, Wieliczka, Skawina i nie tylko.


       Czyszczenie tapicerki jest ważną częścią rutynowych czynności konserwacyjnych w domu i miejscu pracy. Często jest to czynność niezbędna wręcz, do zachowania wyglądu i przedłużenia żywotności mebli.
Firmy zajmujące się czyszczeniem mebli, wykorzystują określone techniki, narzędzia i produkty do bezpiecznego, wydajnego i ekonomicznego działania w tym zakresie.
Są dobrze zaznajomieni ze wszystkimi rodzajami tkanin używanych do produkcji mebli, co pozwala im odpowiednio traktować każdy element bez jego uszkodzenia. Takie czynności pozwalają również pozbyć się brudu, kurzu, zarazków i bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, które z czasem gromadzą się na meblach. Inwestycja w niezawodną firmę zajmującą się czyszczeniem i neutralizacją przykrych zapachów, może być korzystna jeśli myślimy o zwiększaniu żywotności mebli, przy jednoczesnym utrzymaniu ich najlepszego wyglądu.

 

Całe szczęście, znalazłaś nas!
Czyścimy kanapy i wykładziny biurowe już od jakiegoś  czasu.
Mamy kilkadziesiąt pozytywnych opinii i niejedna osoba już na pewno kojarzy nas jako Ekstra-Pranie Tapicerki Kraków


       Jak przebiega proces czyszczenia dywanu albo wykładziny? Możemy to zrobić u Państwa na miejscu lub tez odebrać dywan i oddać wyczyszczony.
Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, trzeba się z nami umówić i określić jaki rodzaj czyszczenia nas interesuje

Po przyjeździe na miejsce sprawdzamy ogólny stan tapicerki lub dywanu, po czym przystępujemy do usunięcia możliwie jak największej ilości zanieczyszczeń na sucho.
W gre wchodzi tradycyjny odkurzacz, odkurzacz pionowy oraz szorowarka walcowa z opcją zbierania cząstek stałych.
Po tych etapach następuje oprysk wstępny, szorowanie i finalnie pranie dywanu, przy pomocy odkurzacza ekstrakcyjnego, gdzie wyciągamy brud i jednocześnie wypłukujemy  odpowiednim roztworem dywan, wykładzinę lub tapicerkę meblową. Opisano to również wyżej.

Po tych etapach, pozostaje tylko wysuszyć dywan lub meble. Nie będą one mokre, raczej wilgotne. Stopień wilgotności po praniu, zależy od materiału oraz w dużej mierze stopnia zabrudzenia początkowego


Jeśli zastanawiasz się nad czyszczeniem tapicerki w Krakowie, Wieliczce i okolicy, zadzwoń do nas i porozmawiajmy. 
Odpowiemy na więcej pytań z Twojej strony.

 

 

Jeśli nie wiesz jeszcze, co to jest pranie ekstrakcyjne, zachęcamy sprawdzenia artykułu niżej.
 

>>> Pranie Ekstrakcyjne o Co Chodzi w Praniu (ekstra-pranie.pl) <<<

 


 

 

 

Walerego Eljasza-Radzikowskiego 100G

31-315 Kraków
Ekstra-Pranie Tapicerki Kraków

881 261 198

Zobacz też

26 lutego 2024
  Czyszczenie na sucho wykładzin biurowych oraz dywanowych, to metoda pielęgnacyjna służąca do konserwacji i utrzymywania w czystości obiektów w których czas oddania do użytku jest kluczowy. W tej procedurze nanosi
14 lutego 2024
  Czyszczenie materacy utrzymuje podstawową estetykę, stając się również koniecznością, jeśli myślimy również poważnie o zdrowiu. Systematyczne dbanie o czystość materacy ma istotny wpływ na jakość snu oraz ogólny stan zdrowia.
11 lutego 2024
1.Wpływ czystych wykładzin w przedszkolach Krakowa na zdrowie dzieci W świecie, gdzie edukacja i opieka nad naszymi najmłodszymi stają się coraz bardziej priorytetowe, nie można pominąć znaczenia czystego i bezpiecznego
05 lutego 2024
Czyszczenie tapicerki jest efektywną metodą na wyeliminowanie zabrudzeń, które akumulują się zarówno na wierzchniej warstwie, jak i wewnątrz materiału. To nie tylko walka z kurzem, brudem, roztoczami, bakteriami i alergenami,