881 261 198

Możesz Też Zostawić Nam Swój Numer!
Oddzwonimy!

 Imię
Numer telefonu
Twój e-mail (opcjonalnie)
Wiadomość (opcjonalnie)
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

881 261 198

Masz pytania? Zadzwoń!

  881 261 198

www.ekstra-pranie.pl_logo_sklepu
pranie-tapicerki-meblowej-bielsko
20 sierpnia 2022

O co chodzi w metodzie prania ekstrakcyjnego?

      Tapicerka meblowa jest przyjemna w dotyku oraz miła dla oka, jeśli jest z dobrego gatunkowo materiału.

Cieszy dopóki jest czysta i pachnie świeżością. Jak długo? To zależy od nas.
Warto dbać o nią na bieżąco, ponieważ nic tak nie psuje ogólnej prezencji pomieszczenia, jak zabrudzony i poplamiony materiał kanapy. Aby pozbyć się kurzu, często nie wystarczy samo odkurzanie.
Jeśli chodzi o plamy i brud, również zwilżona ściereczka to za mało.
Tutaj przychodzi z pomocą... Pranie ekstrakcyjne!


 

 

 

Plusy prania ekstrakcyjnego?

 

  • możliwość usunięcia starych i uporczywych plam z kanap, rogówek, krzeseł i wszelakich przedmiotów tapicerowanych

  • usunięcie zarodników pleśni, bakterii, roztocz- będących powodem nieprzyjemnego zapachu oraz alergii

  • nadanie obiciom świeżości

  • przywrócenie wyrazistości barw

  • nie przemaczanie głębokie wewnętrznych warstw mebli

  • stosunkowo szybkie schnięcie materiału

 

 

O czyszczeniu tapicerki i dywanów, kliknij niżej.

 

>>> Czyszczenie Tapicerki Dywanów Bielsko-Biała (ekstra-pranie.pl) <<<


 


Pranie ekstrakcyjne, co to takiego?

 

      Pranie tapicerki samochodowej lub meblowej metodą ekstrakcji, polega na spryskaniu wierzchniej warstwy materiału specjalnym preparatem do tego przeznaczonym, oraz odczekaniu odpowiedniej ilości czasu- aż owa chemia zadziała. Odczekanie jest oczywiście kluczowe. Ile? Zależnie od producenta, waha się to od 3 do 15 minut. Podczas oczekiwania, możemy wyszczotkować całość szczotką o miękkim lub średnio twardym włosiu. Następnie odsysamy maszyną ekstrakcyjną, która jednocześnie opryskuje materiał innym preparatem neutralizującym poprzedni, zmiękczającym go i odświeżającym finalnie barwę.

Musimy mieć świadomość tego, iż taka metoda prania sprawdza się przy meblach tapicerowanych, tapicerkach samochodowych, praniu dywanów, materacy i poduszek. W zależności jaki materiał posiadamy, specjalista jest w stanie dopasować odpowiedni preparat czyszczący, odplamiacz oraz finalną płukankę. Od tego zależy efekt finalny. Nie chcielibyśmy przecież uszkodzić materiału, na naszej tapicerce meblowej.


 

Usuwanie przykrych zapachów

 

      Próby czyszczenia materiałów, mogą spełznąć na niczym z jednego prostego względu. O ile z wierzchniej warstwy materiału, jesteśmy w stanie „usunąć" dosyć sporo zabrudzeń... Skąd cudzysłów? Ponieważ tego typu czyszczenie, polega na rozmazywaniu zabrudzenia po całości, aż do uzyskania jednolitej warstwy brudu na całym elemencie tapicerki. Ale do sedna. O ile jesteśmy w stanie „usunąć" z wierzchniej warstwy, do środka materiału nie dotrzemy. Ba, wepchamy tam jeszcze trochę z zewnątrz, a do tego dodamy wilgoć. Może pojawić się wtedy nieprzyjemny zapach, którego jedyną i 100% metodą usunięcia, jest pranie ekstrakcyjne tapicerki. Do usuwania przykrego zapachu z tapicerki, są również dedykowane środki neutralizujące, które należy poprzedzić tradycyjnym praniem- finalnie porządnie wypłukać. Bez problemu jesteśmy w stanie usunąć zapach moczu zwierzęcego oraz ludzkiego. Należy nas o tym fakcie wcześniej poinformować.


 

Usuwanie plam z materiału

 

      Plamy na meblach wyglądają... Delikatnie mówiąc kiepsko. Często są aż nabite brudem, śliskie i emanują zapachem. Bardzo dużo z nich, można bez problemu usunąć, przy pomocy prania ekstrakcyjnego i dedykowanych odplamiaczy. Część z nich jednak potrafi wniknąć w strukturę materiału, trwale go odbarwiając. Dlatego kluczową często sprawą jest, czas w jakim podejmiemy sensowne próby usunięcia plam.

Oczywiście, stare plamy również są do usunięcia. Często jest to trudniejsze zadanie i czasem bardziej kosztowne. Dlatego też warto zadbać o tapicerkę od razu, po zauważeniu problemu. W nagłych wypadkach potrafimy dosyć szybko zareagować, gdzie finalnie wszyscy są zadowoleni.

      Usuwanie plam po kawie, winie, sokach oraz krwi- często do najłatwiejszych nie należy, przez odwlekanie w czasie oraz próby samodzielnego usunięcia problemu, gdzie jak wyżej wspomniano, wpychamy tylko brud i barwniki w głąb tapicerki.


Jeśli więc masz problem, z tapicerką samochodową lub meblową, zadzwoń! Oceńmy wspólnie, jakie będą efekty prania tapicerki, metodą ekstrakcji.

Ekstra-Pranie | Andrychów | Bielsko | Jaworzno | 881 261 198

 

 

Walerego Eljasza-Radzikowskiego 100G

31-315 Kraków
Ekstra-Pranie Tapicerki Kraków

881 261 198

Zobacz też

26 lutego 2024
  Czyszczenie na sucho wykładzin biurowych oraz dywanowych, to metoda pielęgnacyjna służąca do konserwacji i utrzymywania w czystości obiektów w których czas oddania do użytku jest kluczowy. W tej procedurze nanosi
14 lutego 2024
  Czyszczenie materacy utrzymuje podstawową estetykę, stając się również koniecznością, jeśli myślimy również poważnie o zdrowiu. Systematyczne dbanie o czystość materacy ma istotny wpływ na jakość snu oraz ogólny stan zdrowia.
11 lutego 2024
1.Wpływ czystych wykładzin w przedszkolach Krakowa na zdrowie dzieci W świecie, gdzie edukacja i opieka nad naszymi najmłodszymi stają się coraz bardziej priorytetowe, nie można pominąć znaczenia czystego i bezpiecznego
05 lutego 2024
Czyszczenie tapicerki jest efektywną metodą na wyeliminowanie zabrudzeń, które akumulują się zarówno na wierzchniej warstwie, jak i wewnątrz materiału. To nie tylko walka z kurzem, brudem, roztoczami, bakteriami i alergenami,